Обща информация за батериите

Всички твърдения за живота на батерията зависят от настройките, мобилната мрежа, местоположението, силата на сигнала, начина на ползване и много други фактори; действителните резултати могат да са различни. Батерията има ограничен брой цикли на презареждане и може да се наложи в даден момент да бъде сменена от упълномощен Apple сервиз. Животът на батерията и броят цикли на презареждане са различни в зависимост от употребата и настройките.

Тестове в режим на разговор

Тестовете са извършени от Apple през август 2016 г. с предпроизводствени iPhone 7 и iPhone 7 Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Bluetooth беше пеърнат със слушалки; Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks беше изключена.

Apple направи iPhone SE тестовете през март 2016 г. с предпроизводствени устройства и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks беше изключена.

Тестовете са извършени от Apple през август 2015 г. с предпроизводствени iPhone 6s и iPhone 6s Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks беше изключена.

Тестовете са извършени от Apple през август 2014 г. с предпроизводствени iPhone 6 и iPhone 6 Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks беше изключена.

Тестовете са извършени от Apple през август 2013 г. с предпроизводствени iPhone 5c и iPhone 5s и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks беше изключена.

Тестовете са извършени от Apple през септември 2011 г. с предпроизводствени iPhone 4s и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks беше изключена.

Тестове в режим на готовност

Тестовете са извършени от Apple през август 2016 г. с предпроизводствени iPhone 7 и iPhone 7 Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks беше изключена. Hey Siri не беше включено. Когато Hey Siri е включено, времето в стендбай е до 9 дни за iPhone 7 и 15 дни за iPhone 7 Plus.

Тестовете са извършени от Apple през март 2016 г. с предпроизводствени iPhone SE и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks беше изключена. Hey Siri не беше включено. Когато Hey Siri е включено, времето в стендбай на iPhone SE е до 10 дни.

Тестовете са извършени от Apple през август 2015 г. с предпроизводствени iPhone 6s и iPhone 6s Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks беше изключена. Hey Siri не беше включено. Когато Hey Siri е включено, времето в стендбай е до 9 дни за iPhone 6s и 15 дни за iPhone 6s Plus.

Тестовете са извършени от Apple през август 2014 г. с предпроизводствени iPhone 6 и iPhone 6 Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks беше изключена.

Тестовете са извършени от Apple през август 2013 г. с предпроизводствени iPhone 5c и iPhone 5s и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks беше изключена.

Тестовете са извършени от Apple през септември 2011 г. с предпроизводствени iPhone 4s и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks беше изключена.

Тестове за интернет в 3G мрежи

Тестовете са извършени от Apple през август 2016 г. с предпроизводствени iPhone 7 и iPhone 7 Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Тестовете за интернет в 3G бяха направени със специализиран уеб сървър в 3G мрежа. iPhone 7 и iPhone 7 Plus браузваха снапшот версии на 20 популярни уеб страници и получаваха мейли веднъж на всеки час. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестовете са извършени от Apple през март 2016 г. с предпроизводствени iPhone SE и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Тестовете за интернет в 3G бяха направени със специализиран уеб сървър в 3G мрежа. iPhone SE браузваше снапшот версии на 20 популярни уеб страници и получаваше мейли веднъж на всеки час. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестовете са извършени от Apple през август 2015 г. с предпроизводствени iPhone 6s и iPhone 6s Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Тестовете за интернет в 3G бяха направени със специализиран уеб сървър в 3G мрежа. iPhone 6s и iPhone 6s Plus браузваха снапшот версии на 20 популярни уеб страници и получаваха мейли веднъж на всеки час. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестовете са извършени от Apple през август 2014 г. с предпроизводствени iPhone 6 и iPhone 6 Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Тестовете за интернет в 3G бяха направени със специализиран уеб сървър в 3G мрежа. iPhone 6 и iPhone 6 Plus браузваха снапшот версии на 20 популярни уеб страници и получаваха мейли веднъж на всеки час. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестовете са извършени от Apple през август 2013 г. с предпроизводствени iPhone 5c и iPhone 5s и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Тестовете за интернет в 3G бяха направени със специализиран уеб сървър в 3G мрежа. iPhone 5c и iPhone 5s браузваха снимкови версии на 20 популярни уеб страници и получаваха мейли веднъж на всеки час. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестовете са извършени от Apple през септември 2011 г. с предпроизводствени iPhone 4s и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Тестовете за интернет в 3G бяха направени със специализиран уеб сървър в 3G мрежа. iPhone 4s браузваше снимкови версии на 20 популярни уеб страници и получаваше мейли веднъж на всеки час. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестове за интернет в 4G LTE

Тестовете са извършени от Apple през август 2016 г. с предпроизводствени iPhone 7 и iPhone 7 Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Тестовете за интернет в 4G LTE бяха направени със специализиран уеб сървър в 4G LTE мрежа. iPhone 7 и iPhone 7 Plus браузваха снапшот версии на 20 популярни уеб страници и получаваха мейли веднъж на всеки час. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестовете са извършени от Apple през март 2016 г. с предпроизводствени iPhone SE и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Тестовете за интернет в 4G LTE бяха направени със специализиран уеб сървър в 4G LTE мрежа. iPhone SE браузваше снапшот версии на 20 популярни уеб страници и получаваше мейли веднъж на всеки час. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестовете са извършени от Apple през август 2015 г. с предпроизводствени iPhone 6s и iPhone 6s Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Тестовете за интернет в 4G LTE бяха направени със специализиран уеб сървър в 4G LTE мрежа. iPhone 6s и iPhone 6s Plus браузваха снапшот версии на 20 популярни уеб страници и получаваха мейли веднъж на всеки час. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестовете са извършени от Apple през август 2014 г. с предпроизводствени iPhone 6 и iPhone 6 Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Тестовете за интернет в 4G LTE бяха направени със специализиран уеб сървър в 4G LTE мрежа. iPhone 6 и iPhone 6 Plus браузваха снапшот версии на 20 популярни уеб страници и получаваха мейли веднъж на всеки час. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестовете са извършени от Apple през август 2013 г. с предпроизводствени iPhone 5c и iPhone 5s и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Тестовете за интернет в 4G LTE бяха направени със специализиран уеб сървър в 4G LTE мрежа. iPhone 5s и iPhone 5c браузваха снимкови версии на 20 популярни уеб страници и получаваха мейли веднъж на всеки час. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестове за интернет през Wi‑Fi

Тестовете са извършени от Apple през август 2016 г. с предпроизводствени iPhone 7 и iPhone 7 Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Тестовете за интернет през Wi‑Fi бяха проведени със специализиран уеб сървър. iPhone 7 и iPhone 7 Plus браузваха снапшот версии на 20 популярни уеб страници и получаваха мейли веднъж на всеки час. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени; WPA2 криптирането беше включено.

Тестовете са извършени от Apple през март 2016 г. с предпроизводствени iPhone SE и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Тестовете за интернет през Wi‑Fi бяха проведени със специализиран уеб сървър. iPhone SE браузваше снапшот версии на 20 популярни уеб страници и получаваше мейли веднъж на всеки час. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени; WPA2 криптирането беше включено.

Тестовете са извършени от Apple през август 2015 г. с предпроизводствени iPhone 6s и iPhone 6s Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Тестовете за интернет през Wi‑Fi бяха проведени със специализиран уеб сървър. iPhone 6s и iPhone 6s Plus браузваха снапшот версии на 20 популярни уеб страници и получаваха мейли веднъж на всеки час. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени; WPA2 криптирането беше включено.

Тестовете са извършени от Apple през август 2014 г. с предпроизводствени iPhone 6 и iPhone 6 Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Тестовете за интернет през Wi‑Fi бяха проведени със специализиран уеб сървър. iPhone 6 и iPhone 6 Plus браузваха снапшот версии на 20 популярни уеб страници и получаваха мейли веднъж на всеки час. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени; WPA2 криптирането беше включено.

Тестовете са извършени от Apple през август 2013 г. с предпроизводствени iPhone 5c и iPhone 5s и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Тестовете за интернет през Wi‑Fi бяха проведени със специализиран уеб сървър. iPhone 5c и iPhone 5s браузваха снапшот версии на 20 популярни уеб страници и получаваха мейли веднъж на всеки час. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени; WPA2 криптирането беше включено.

Тестовете са извършени от Apple през септември 2011 г. с предпроизводствени iPhone 4s и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Тестовете за интернет през Wi‑Fi бяха проведени със специализиран уеб сървър. iPhone 4s браузваше снапшот версии на 20 популярни уеб страници и получаваше мейли веднъж на всеки час. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени; WPA2 криптирането беше включено.

Тестове на видео плейбек

Тестовете са извършени от Apple през август 2016 г. с предпроизводствени iPhone 7 и iPhone 7 Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Видеосъдържанието представляваше многократно повторение на филм, дълъг 2 часа и 23 минути, закупен от iTunes Store. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Bluetooth беше пеърнат със слушалки; Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестовете са извършени от Apple през март 2016 г. с предпроизводствени iPhone SE и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Видеосъдържанието представляваше многократно повторение на филм, дълъг 2 часа и 23 минути, закупен от iTunes Store. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестовете са извършени от Apple през август 2015 г. с предпроизводствени iPhone 6s и iPhone 6s Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Видеосъдържанието представляваше многократно повторение на филм, дълъг 2 часа и 23 минути, закупен от iTunes Store. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестовете са извършени от Apple през август 2014 г. с предпроизводствени iPhone 6 и iPhone 6 Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Видеосъдържанието представляваше многократно повторение на филм, дълъг 2 часа и 23 минути, закупен от iTunes Store. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестовете са извършени от Apple през август 2013 г. с предпроизводствени iPhone 5c и iPhone 5s и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Видеосъдържанието представляваше многократно повторение на филм, дълъг 2 часа и 23 минути, закупен от iTunes Store. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестовете са извършени от Apple през септември 2011 г. с предпроизводствени iPhone 4s и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Видеосъдържанието представляваше многократно повторение на филм, дълъг 2 часа и 23 минути, закупен от iTunes Store. Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестове за аудио плейбек

Тестовете са извършени от Apple през август 2016 г. с предпроизводствени iPhone 7 и iPhone 7 Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Плейлистата съдържаше 358 уникални аудиозаписа, закупени от iTunes Store (с 256-Kbps AAC кодиране). Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Bluetooth беше пеърнат със слушалки; Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Apple направи iPhone SE тестовете през март 2016 г. с предпроизводствени устройства и софтуер, и през GSM, и през CDMA мрежи. Плейлистата съдържаше 358 уникални аудиозаписа, закупени от iTunes Store (с 256-Kbps AAC кодиране). Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестовете са извършени от Apple през август 2015 г. с предпроизводствени iPhone 6s и iPhone 6s Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Плейлистата съдържаше 358 уникални аудиозаписа, закупени от iTunes Store (с 256-Kbps AAC кодиране). Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестовете са извършени от Apple през август 2014 г. с предпроизводствени iPhone 6 и iPhone 6 Plus и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Плейлистата съдържаше 358 уникални аудиозаписа, закупени от iTunes Store (с 256-Kbps AAC кодиране). Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестовете са извършени от Apple през август 2013 г. с предпроизводствени iPhone 5c и iPhone 5s и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Плейлистата съдържаше 358 уникални аудиозаписа, закупени от iTunes Store (с 256-Kbps AAC кодиране). Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.

Тестовете са извършени от Apple през септември 2011 г. с предпроизводствени iPhone 4s и софтуеър, и през GSM, и през CDMA мрежи. Плейлистата съдържаше 358 уникални аудиозаписа — комбинация от парчета, импортирани от CD-та през iTunes (128-Kbps AAC кодиране), и съдържание, закупено от iTunes Store (256-Kbps AAC кодиране). Всички настройки бяха зададени по подразбиране, с изключение на следните: Wi‑Fi беше свързан с мрежа; Wi‑Fi функцията Ask to Join Networks и Auto-Brightness бяха изключени.